مقالات

رنگ سال ۲۰۱۸
15 بهمن 1396

رنگ سال ۲۰۱۸، PANTONE 18-3838 Ultra Violet توسط کمپانی بزرگ و مشهور پنتون (Pantone) که در آمریکا روی رنگ‌های محیط و محصولات کارخانه‌های بزرگ نظارت می‌کند، اعلام شد.

ترام
15 بهمن 1396

کوچک‌ترین واحد قابل تمییز تصویر که بتوان آن را بر روی تصویر چاپ شده مشاهده کرد را ترام می‌گویند. ترام در چاپ همچون گره در تار و پود پارچه یا قالی موجب پدیدار شدن تصویر می‌گردند.

تقویم هجری شمسی
10 بهمن 1396

تقویمی که ما از آن استفاده می‌کنیم، یکی از دقیق‌ترین و مناسب‌ترین تقویم‌های جهان است، اما متاسفانه فقط اندکی از ما آن را به خوبی می‌شناسیم و تاریخچه به وجود آمدن آن را می‌دانیم. ابتدا با مفهوم سال شمسی حقیقی آشنا شوید.

تقویم میلادی
10 بهمن 1396

پیدایش تقویم میلادی، نتیجه نزاعی بود كه مدت‌های متمادی در مورد صحیح محاسبه نمودن روزهای تولد حضرت مسیح(ع) و عید پاك، بین كلیساها وجود داشت.تقویم میلادی از قرن هفتم میلادی در ایتالیا و انگلستان و به دنبال آن در قسمت‌هایی از اسپانیا مورد استفاده قرار گرفت. از قرن یازدهم میلادی، تقویم میلادی در قسمت عمده‌ای از اروپا جنبع عمومی پیدا كرد.

تقویم ایرانی باستانی
10 بهمن 1396

اولین تقویمی كه نزد ایرانیان بوده و از آن خبر داریم، تقویم ایرانی باستانی است كه سال آن قمری شمسی و آغازش اساساً انقلاب صیفی بود.
اسامی ماه‌ها در تقویم ایرانی باستانی ، فروردین، اردیبهشت، خرداد و ... می‌باشد. تاریخچهٔ استفاده از تقویم ایرانی باستانی در کشور ما ایران به حدودا دو هزار سال قبل از میلاد مسیح و هم‌چنین قبل از پیدایش زرتشت برمی‌گردد.

10 بهمن 1396

بررسی گاه‌شماری حیوانی حکایت از آن دارد که این تقویم از ترکیب برخی اصول گاه‌شماری جلالی، گاه‌شماری هجری قمری و گاه‌شماری دوازده حیوانی چینی-اویغوری شکل گرفته‌ است. در ایران، استفاده از این تقویم در دوره صفویه متداول شد. از آن زمان تا اواسط قرن سیزدهم هجری قمری که جایگزین تقویم جلالی شد، بیشتر در امور دولتی و شرح وقایع تاریخی، در کنار تقویم‌های هجری قمری، جلالی و غیره استفاده می‌شد. در سال 1329 هجری قمری، تقویم شمسی برجی به جای این تقویم رایج شد.

اخبار

تقویم ۹۷ رومیزی لایه باز
11 بهمن 1396

ما در سررسید ققنوس برای سهولت هموطنان عزیز اقدام به طراحی و تولید انواع تقویم رومیزی نموده ایم و در اینجا برای راحتی بیشتر انواع تقویم رومیزی پر کاربرد را برای شما عزیزان فراهم کردیم تا شما بتوانید برای خودتان از در طرح ها و محصولاتتان استفاده نمایید. لازم به ذکر است تمامی تقویم ها، تقویم 97 می باشد.02166481873

صفحه‌ها