عوامل موثر در کیفیت سالنامه

کیفیت صحافی سالنامه

کیفیت صحافی از مهم‌ترین عوامل در تعیین طول عمر یا دوام سالنامه است. سررسیدی که کیفیت صحافی آن پایین باشد، پس از مدتی صفحات آن از هم جدا شده و حتی متلاشی می‌شود.

کیفیت جلد سالنامه

کیفیت جلد به دو عامل مرغوبیت پوشش بکار رفته و نحوه ساخت جلد وابسته است.

کیفیت جلد چسبانی سالنامه

جلد چسبانی یکی از مراحل مهم صحافی محسوب می شود. چنانچه جلد چسبانی با دقت صورت نگیرد، به مرور زمان و در اثر استفاده مکرر، جلد از داخله سالنامه جدا می‌شود.

کیفیت کاغذ و چاپ داخلی سالنامه

کاغذ مورد استفاده در سالنامه دارای انواع گوناگون و سطوح کیفی متفاوت است. کشور سازنده کاغذ، اغلب نشان‌دهنده میزان کیفیت آن است. نوع کاغذ استفاده شده تاثیر بسزایی بر کیفیت و قیمت نهایی سالنامه دارد. چاپ صفحات داخلی یکی از مهم‌ترین مراحل تولید سالنامه است. کیفیت چاپ اوراق داخلی به تکنولوژی دستگاه چاپ مورد استفاده، نوع مرکب و میزان مهارت و دقت اپراتور چاپ وابسته است.

کیفیت لیزر و حک لوگو روی سالنامه

روش‌های گوناگون برای درج لوگو روی جلد وجود دارد. از آنجا که لوگوی روی جلد، نشان‌دهنده هویت سازمان سفارش‌دهنده آن است، باید دقت و تکنولوژی لازم جهت هر چه بهتر نمایش دادن لوگو بکار گرفته شود.

کیفیت طراحی سالنامه

طراحی سالنامه تاثیر بسزایی بر کیفیت ظاهری آن دارد. علاوه بر نوع جلد و قطع سالنامه، عواملی مانند نحوه طراحی صفحات، چیدمان اعداد و نوشته‌ها، فونت‌های بکار رفته، ترکیبات و فواصل و رنگ‌بندی صفحات داخلی سالنامه نیز از عوامل تاثیرگذار بر جذابیت بصری سالنامه خواهند بود.

تطابق کیفیت نمونه و سفارش

یکی از دغدغه‌های اساسی سفارش‌دهندگان سالنامه این است که آیا محصولی را که در نهایت دریافت می‌کنند، کیفیت نمونه ارائه شده را دارد یا خیر؟ متاسفانه در بسیاری از موارد جواب این سوال منفی است. برخی از تولیدکنندگان سالنامه در مرحله جذب مشتری، با ارائه نمونه‌های با سطح کیفی بالا از تولیدات خود، نظر و اعتماد مشتری را جلب می‌کنند. اما در مرحله تحویل، با ارائه سالنامه بی‌کیفیت، مشتری را در عمل انجام شده قرار می‌دهند. متاسفانه روشی برای ارزیابی سطح کیفی تولیدات در مراحل اولیه وجود ندارد. برای پیشگیری از مشکل عدم تطابق نمونه و سفارش، سالنامه خود را از تولیدکنندگان معتبر تهیه نمایید و در مرحله استعلام قیمت، هرگز به قیمت های بسیار پایین اعتماد نکنید.

کیفیت ارائه خدمات توسط تولیدکننده

سالنامه تنها یک کالا نیست. بلکه ترکیبی از کالا، خدمات و تعهدات گوناگون می‌باشد. لذا در بررسی خود، مجموعه این موارد را در نظر داشته باشید و تولیدکننده‌ای را برگزینید که در تمام مراحل اخذ سفارش، طراحی، سفارشی سازی، تحویل و عملیات مالی بتواند با تعاملی سازنده و موثر، موجبات رضایت شما را فراهم آورده و سالنامه را با ویژگی مورد انتظار شما و با کیفیتی بالا تولید و تحویل نماید.